Zamów bezpłatną próbkę

Dostarczymy Ci nasze wydruki abyś był pewien, że podjąłeś dobrą decyzję.

Projektowanie i druk plakatów  

Drukarnia Akcygraf Poznań gwarantuje nie tylko profesjonalny druk, ale także precyzyjne projektowanie plakatów. Są to materiały promocyjne najczęściej spotykane w przestrzeni miejskiej, które występują w różnych rozmiarach. Poniżej przedstawiamy standardowe formaty, na których drukujemy plakaty, m.in. niepełne B2 czy A2 – wszystko zależy od tego, jakie są oczekiwania klienta względem drukowania materiałów. Już w fazie projektowania uwzględniony zostaje rozmiar druku, kolory oraz rodzaj papieru – Akcygraf w Poznaniu proponuje papier matowy lub z połyskiem. Dzięki precyzyjnym ustaleniom drukowanie przebiega bez problemów. Zazwyczaj zadruk jest jednostronny, choć zdarzają się plakaty dwustronne zawieszane na szklanych witrynach czy drzwiach. Do takich plakatów możemy zamocować przylepce, które ułatwią ich montaż.
Jeśli potrzebujesz zainstalować uchwyt do wieszania plakatów, możesz wybrać metalową listwę z szerokiej gamy kolorów. To dodatkowy element, który idealnie współgra z gotowymi plakatami. Drukarnia Akcygraf Poznań dzięki swojemu doświadczeniu doskonale wie, w jaki sposób przeprowadzać projektowanie, a także troszczy się o to, by druk jak najlepiej odwzorowywał kolory obrazów czy logo.

Standardowe formaty

Dodatkowe elementy

Przykładowe realizacje

Specyfikacja Nakład Format A2
Format: A2
Papier: Kreda 135g/m² mat lub błysk
Ilość kolorów: 4+0
500szt 450 zł
1000szt 550 zł
2000szt 920 zł
5000szt 1490 zł

Plakat to najpopularniejsza forma reklamy, która wykorzystywana jest w przestrzeni miejskiej, zarówno jako medium informacyjne o koncertach, spektaklach, wydarzeniach oraz jako forma zapoznania z usługą lub produktem danej marki. Drukarnia Akcygraf zajmuje się profesjonalnym tworzeniem plakatów zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firmowych, do każdego zlecenia podchodząc w pełni indywidualnie – gwarantujemy najwyższej jakości usługi: projektowanie oraz nadruk.

W ofercie Drukarni Akcygraf znajduje się wiele opcji druku plakatów, w tym także rozwiązanie jakim są plakaty jedno i dwustronne. Druga opcja wymagaj odpowiedniej oprawy, dlatego najczęściej wykorzystuje się ją w szklanych witrynach lub przeszkolonych drzwiach, które umożliwiają obustronne zobaczenie plakatu. Co więcej, aby plakaty dwustronne były łatwe w montażu istnieje możliwość zamocowania do nich odpowiednich przylepców. Plakaty dwustronne pozwalają na wykorzystanie wolnej przestrzeni zadruku z obu stron na jedną identyczną grafikę lub dwie całkiem odmienne sobie opcje.

Jako specjaliści w swojej branży stawiamy na zadowolenie klientów, dlatego do każdej realizacji podchodzimy indywidualnie. Drukowane przez nas plakaty nierzadko wymagają odpowiedniego projektu, dlatego nasza oferta obejmuje także opcję projektowania. Usługa ta umożliwia stworzenie indywidualnego brandingu firmy lub odtworzenie istniejącego wraz z naniesieniem pewnych zmian lub przeprojektowaniem go.

Chcąc zapewnić najlepszą jakość wydruku w Drukarni Akcygraf stosuje się różne rodzaje papieru. Drukowanie odbywa się przede wszystkim na papierze kredowym w różnych opcjach wagowych. W zależności od technologii jakiej używamy do stworzenia nadruku umożliwiamy wybór papieru błyszczącego lub w macie, co zauważalne będzie na ostatecznej wersji. Prócz rodzaju papieru w jakim ma zostać wykonany druk plakatów umożliwiamy także wybór formatu, na którym ma zostać stworzony nadruk. W ofercie znajdują się opcje:

 • A4 - 210 x 297 mm;
 • A3 - 297 x 420 mm;
 • A2 - 420 x 594 mm;
 • A1 - 594 x 841 mm;
 • B3 - 336 x 480 mm;
 • B2 - 480 x 680 mm;
 • B1 – 680 x 980 mm.

Zapraszamy do naszej siedziby w Rumiankach pod Poznaniem lub składania zamówień przez stronę internetową.

 

Projektowanie plakatów

Nie od dziś wiadomo, że dobrze odpowiednio zaprojektowany plakat może zdziałać cuda w zakresie marketingu i promocji. Niestety nie da się tego osiągnąć domowymi metodami, z czego zdają sobie sprawę nasi klienci. Profesjonalny zespół grafików pracujących dla Studia Akcygraf z przyjemnością wykona dla Państwa unikatowy, rzucający się w oczy plakat, który umiejętnie połączy zawartość informacyjną i niebanalny design. Realizacja plakatów – od projektu po druk. A wszystko to w naprawdę atrakcyjnych cenach!

Ile kosztuje plakat?

Ceny za projektowanie plakatów mogą różnić się od siebie w zależności od wielu czynników. Do najistotniejszych należą m. in.:

 • wielkość plakatu (projektujemy i drukujemy plakaty we wszystkich najpopularniejszych formatach),
 • ilość elementów graficznych i ich charakter,
 • czas i ilość pracy, niezbędne do zaprojektowania plakatu,
 • indywidualne wymagania i preferencje klientów.

Czym wyróżnia się dobry plakat?

Mając na uwadze powyższe czynniki, warto pamiętać, że dobry plakat to nie tylko bogata zawartość informacyjna lub atrakcyjna szata graficzna. Aby projekt wzbudził zainteresowanie, należy połączyć oba te elementy. Tyko w ten sposób możliwe jest stworzenie plakatu kompletnego, spełniającego wszystkie założenia i standardy współczesnej reklamy. Dobry plakat to przede wszystkim plakat czytelny – zbytnie „przeładowanie” treścią i zbędnymi grafikami znacznie obniża jego wartość. Projektując plakat, należy mieć spójną koncepcję, dbając o to, by każdy element współgrał z pozostałymi – zarówno pod kątem graficznym, jak i rodzajami czcionek, spójnością przekazu itp. Oczywiście, projekt graficzny powinien się także wyróżniać – pamiętajmy, że obok siebie może wisieć nawet kilkadziesiąt plakatów. Jako doświadczeni graficy wiemy, co zrobić, aby to właśnie Państwa projekt na tle kilkudziesięciu innych przyciągał uwagę.

Projektowanie i druk plakatów Projekt plakatu
Ocena 5/5 łącznie 4 opinii użytkowników
Z naszej oferty przygotowania projektu kalendarzy i ich wydruku skorzystało wielu zadowolonych klientów.

Opinie użytkowników:

Polecamy współpracę z drukarnią Akcygraf Autor: Data: Listopad 3, 2017
Ocena: 5/ 5
Potrzebowaliśmy plakatu informującego o zbiórce karmy dla zwierząt mieszkających w jednym ze schronisk w Poznaniu. Zleciliśmy projekt plakatu firmie Akcygraf i nie pomyliliśmy się. Nasz plakat cieszył się wielkim zainteresowaniem zarówno „na mieście”, jak i w internecie. Dzięki odpowiedniemu projektowi informacja dotarła do większej liczy osób i udało się zebrać sporo karmy dla zwierzaków.
Udane projekty graficzne plakatów Autor: Data: Listopad 22, 2017
Ocena: 5/ 5
Jako organizator przedsięwzięć o charakterze kulturalnym i rozrywkowym nieustanie współpracujemy z drukarniami i pracowniami projektowymi w zakresie projektów graficznych. Ze wszystkich poznańskich pracowni najlepsze wrażenie zrobiła na nas współpraca z drukarnią Akcygraf, dlatego to właśnie jej poleciliśmy bieżącą obsługę naszej agencji w zakresie projektowania grafiki oraz drukowania plakatów i pozostałych materiałów promocyjnych.
Plakaty robiące wrażenie Autor: Data: Grudzień 15, 2017
Ocena: 5/ 5
Poszukiwałem prostego, merytorycznego plakatu, który nie przytłaczałby odbiorców zbędną ilością grafiki i ozdobników. Projekt wykonany przez Studio Akcygraf idealnie trafił w moje oczekiwania. Otrzymałem plakat zaprojektowany specjalnie dla mnie – przejrzysty, czytelny, z atrakcyjnym designem. Polecam tę drukarnię.
Najlepsza drukarnia z jaką współpracowaliśmy Autor: Data: Styczeń 4, 2017
Ocena: 5/ 5
Z drukarnią Akcygraf nasza firma współpracowała przy okazji projektowania plakatu na jedną z konferencji. Z czystym sumieniem mogę oświadczyć, że drukarnię cechuje najwyższy profesjonalizm. Zaproponowany przez grafików projekt okazał się bardzo czytelny i przejrzysty, a nasi partnerzy oraz uczestnicy konferencji docenili wybraną przez nas formę promocji wydarzenia, wystawiając plakatowi wiele pochlebnych recenzji.